Lajme
FC Besa Futsal reagon ndaj vendimit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së
Lajme
Përfundon sezoni vjeshtorë
Lajme
Triumfojmë në Malishevë

Postimet e fundit

Lajme

Derbi Dukagjinas përfundon me barazim

Ndeshja ndërmjet FC Besës dhe FC Liburnit siç njihet edhe si derbi Dukagjinas përfundoj me barazim. Në këtë ndeshje u rikthye kryetrajneri Adnan Hyseni...
Lajme

SPONZOR I ARTË: NEXT SH.P.K.

Sot kemi finalizuar marreveshjen me kompaninë NEXT SH.P.K. Klubi Besa, kryetari i klubit Adnan Hyseni përkundër shëndetit jo të mir ai po vazhdon që...
Lajme

Besa barazon në Podujevë

Ndeshja e xhiros së IV kundër BB Llapit na befasoj me rezultatin final më të cilët ndam pikët, përkunder angazhimit dhe rasteve të një...

Superliga 2019/2020

Pos Club P W D L F A GD Pts
1 9 8 1 0 56 20 36 25
2 9 7 0 2 50 24 26 21
3 9 6 1 2 52 32 20 19
4 9 6 0 3 52 36 16 18
5 9 5 2 2 37 32 5 17
6 9 4 0 5 39 48 -9 12
7 9 2 1 6 40 54 -14 7
8 9 2 1 6 32 59 -27 7
9 9 2 0 7 31 54 -23 6
10 9 0 0 9 42 72 -30 0

Ndeshja e radhes

Ndeshja e fundit

Super Liga e Kosovës 2019/2020

FC Besa
FC Prishtina 01
1 - 2
Final Score
Karagaq Peje