BB Llapi vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Hakif Zejnullahu - Podujeve

(fcbesa)
BB Llapi
FC Besa
5 - 11
Final Score
Ron Radoniqi - 3 (6', 31', 34')Vahid Krasniqi - 6 (16', 16', 19', 21', 22', 23')Jeton Rukovci - 2 (29', 30')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Vahid Krasniqi
4'
Ron Radoniqi
6'
Vahid Krasniqi
16'
Vahid Krasniqi
16'
Vahid Krasniqi
19'
Vahid Krasniqi
21'
Vahid Krasniqi
22'
Vahid Krasniqi
23'
Besfort Musaj
27'
Jeton Rukovci
29'
Jeton Rukovci
30'
Ron Radoniqi
31'
Ron Radoniqi
34'
FT

Recap

4′ Vahid Krasniqi ndeshkohet me karton të verdhë

4′ Lojtarët e BB Llapit shënojnë të paret në këtë ndeshje nga goditja e lirë

6′ Ron Radoniqi shënon pas ekzekutimit të mrekullueshëm nga këndi

16′ Vahid Krasniqi shënon nga penalltia pas faullit të 6 nga Llapi

19′ Vahid Krasniqi shënon edhe golin e dytë personal dhe të 3-tin për Besën, prap nga penalltia dhe atë pas faullit të 7 nga lojtarët e BB Llapit

19′ Edhe një herë nuk dështon Vahid Krasniqi i cili shënon edhe golin e 3-të përsonal dhe të 4-tin për FC Besën

PERFUNDON PJESA E PARE REZULTATI ESHTE 1-4

21′ Vahid Krasniqi shënon golin e 5 për Besën dhe të 4-tin përsonal

22′ Vahid Krasniqi shënon prap për Besën dhe rezultati është 1-6 për Besën

23′ Vahid Krasniqi shënon prap për Besën dhe rezultati është 1-7 për Besën

24′ Shënon BB Llapi

27′ Besfort Musaj ndëshkohet me karton të kuq

28′ Shënon Llapi, Besa duke luajtur me një lojtar më pak pas kartonit të kuq ndaj Besfort Musaj

29′ Jeton Rukovci shënon për Besën

30′ Shënon prap Jeton Rukovci

31′ Ron Radoniqi shënon për Besën

34′ Ron Radoniqi shënon prap për Besën

37′ Shënon Llapi

38′ Shënon prap Llapi

PERFUNDON NDESHJA REZULTATI FINAL 5-11

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
BB Llapi145Loss
FC Besa4711Win