FC Besa vs FC Drenica

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Drenica
4 - 2
Final Score
Melos Kelmendi - 1 (12')Shkodran Loshaj - 1 (39')Ron Radoniqi - 1 (35')Bardh Kelmendi - 1 (26')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
8. Melos Kelmendi
12'
Bardh Kelmendi
26'
Ron Radoniqi
35'
9. Shkodran Loshaj
39'
FT

Recap

12′ FC Drenica shënojnë golin e parë në ndeshje

12′ Melos Kelmendi barazon rezultatin menjëherë

PERFUNDON PJESA E PARE

26′ Bardh Kelmendi debuton në fanelën e Besës me golë

34′ FC Drenica shkaktojnë faullin e 6-të dhe Ron Radoniqi godet lart nga 10 metërshi

35′ Ron Radoniqi shënon për të ngritur epërsinë në 3-1 për Besën

35′ Shnojnë Drenica për të ngushtuar epërsinë në 3-2 për FC Besën

39′ Shkodran Loshaj gjindet para portes se Drenices per te shenuar golin e 4-te per FC Besen

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa134Win
FC Drenica112Loss