FC Besa vs FC Drenica

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Drenica
6 - 5
Final Score
Labinot Shala - 1 (16')Zeqë Kuqi - 1 (34')Fatlum Pishtani - 1 (28')Artidon Kelmendi - 2 (9', 20')Behar Topalli - 1 (17')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
10. Artidon Kelmendi
9'
15. Behar Topalli
15'
4. Labinot Shala
16'
15. Behar Topalli
17'
10. Artidon Kelmendi
20'
8. Fatlum Pishtani
28'
12. Behar Selmanaj
28'
7. Zeqë Kuqi
34'
2. Fatmir Balaj
40'
FT

Recap

5′ Lendohet Shkodran Loshaj

9′ Artidon Kelmendi hap serine e golave

15′ Behar Topalli ndeshkohet me karton te verdhe

16′ Labinot Shala shenon ne debutimin e tij

17′ Drenica shkakton faullin e 6-te dhe tani Besa ka mundesi ta ngris epersine ne 3 gola permes 10 metershit

17′ Behar Topalli godet sakt nga 10 metershi

20′ Artidon Kelmendi shenon golin e tij te dyte ne ndeshje

20′ Drenica shenon golin e pare ne ndeshje

PERFUNDON PJESA E PARE

24′ Shenon Drenica golin e dyte

28′ Ndeshkohet Behar Selmanaj me karton te kuq me prekje me dore jasht zones se portjerit

28′ Drenica ngushton rezultatin dhe tani Besa eshte vetem nje gol epersi

28′ Fatlum Pishtani sigurohet qe ta ngris epersine ne 2 gola

34′ Shenon edhe Zeq Kuqi

36′ Perseri Drenica shkakton faullin e 6-te te pjeses se dyte dhe akordohet penallti nga 10 metra per Besen

36′ Perseri Behar Topalli godet nga 10 metershi dhe kete here mbron portjeri Drenicas

39′ Perseri Drenica shkakton faull dhe Artidon Kelmendi pran 10 metershit

39′ Artidon Kelmendi godet por pritet nga portjeri Drenicas

40′ Drenica shenon me minuten e fundit

40′ Fatmir Balaj ndeshkohet me karton te verdhe

40′ Drenica shenon edhe njehere

PERFUNDON NDESHJA

Video

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa426Win
FC Drenica145Loss