FC Besa vs FC Liburn

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Liburn
1 - 1
Final Score
Behar Topalli - 1 (5')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
15. Behar Topalli
5'
5. Valdrin Qestaj
10'
15. Behar Topalli
16'
20. Orhan Ibishi
40'
FT

Recap

5′ Behar Topalli shenon golin e pare per Besen

10′ Valdrin Qestaj ndeshkohet me karton te verdhe

16′ Behar Topalli ndeshkohet me karton te verdhe

19′ Besa shkakton faullin e 6-te te pjeses se pare dhe tani Liburni ka shancen ta barazoj permes penalltise nga 10 metershi

19′ Portjeri i Liburnit godet jasht portes dhe rezultati mbetet i njejte

PERFUNDON PJESA E PARE

38′ Liburni luan me 5 lojtare (xhoker)

39′ Liburni barazon rezultatin ne 1-1

40′ Orhan Ibishi ndeshkohet me karton te verdhe

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa101Draw
FC Liburn011Draw