FC Besa vs FC Mitrovica

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Mitrovica
6 - 3
Final Score
Ron Radoniqi - 1 (14')Vahid Krasniqi - 2 (6', 15')Jeton Rukovci - 1 (35')Shkodran Loshaj - 1 (38')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Vahid Krasniqi
6'
Ron Radoniqi
14'
Vahid Krasniqi
15'
Jeton Rukovci
35'
Jeton Rukovci
35'
9. Shkodran Loshaj
38'
FT

Recap

6′ Shënon Vahid Krasniqi për Besën

10′ Shënojnë lojtarët e Mitrovicës

14′ Ron Radoniqi shënon nga një goditje e fortë nga distanca dhe ngrit epërsinë e Besës në 2-1

15′ Vahid Krasniqi shënon golin e dytë përsonal dhe të 3-tin për Besën

PERFUNDON PJESA E PARE REZULTATI 3-1 NE TE MIRE TE BESES

25′ Shënojnë lojtarët e Mitrovicës

31′ Shënojnë prap lojtarët e Mitrovicës dhe barazojnë rezultatin në 3-3

35′ Ndëshkohet Jeton Rukovci me karton të verdhë pas një ndërhyrje të ashpër

35′ Shënon Jeton Rukovci nga një ekzekutim i mrekullueshëm nga goditja e lirë

36′ Mitrovica shënon autogol

38′ Edhe Shkodran Loshaj hyn ne listen e golashenuesve për FC Besën, shënon golin e 6

PERFUNDON NDESHJA , REZULTATI PERFUNDIMTAR 6-3 PER BESEN

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa336Win
FC Mitrovica123Loss