FC Besa vs FC Peja

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Peja
1 - 1
Final Score
Eljesa Neziri - 1 (39')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
10. Artidon Kelmendi
11'
Erkan Seferi
36'
Eljesa Neziri
39'
FT

Recap

11′ Artidon Kelmendi ndeshkohet me karton te verdhe

20′ FC Peja shenon golin e pare ne ndeshje

20′ FC Peja shkakton faullin e 6-te ne pjesen e pare dhe FC Besa fiton penallti nga 10 metershi

20′ Agon Rexha deshton nga penalltia dhe rezultati per pjesen e pare eshte 0-1

PERFUNDON PJESA E PARE

36′ Erkan Seferi ndeshkohet me karton te verdhe

39′ Eljesa Neziri shenon per Besen

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa011Draw
FC Peja101Draw