FC Besa vs FC Peja

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Peja
4 - 3
Final Score
Zeqë Kuqi - 1 (32')Fatlum Pishtani - 1 (26')Shkodran Loshaj - 2 (26', 33')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
20. Orhan Ibishi
17'
1. Labinot Dakaj
18'
8. Fatlum Pishtani
26'
9. Shkodran Loshaj
26'
8. Fatlum Pishtani
30'
7. Zeqë Kuqi
32'
9. Shkodran Loshaj
33'
FT

Recap

15′ Peja shenon golin e pare ne ndeshje

17′ Orhan Ibishi ndeshkohet me karton te verdhe

17′ Peja shkakton faullin e 6-te dhe Besa ka rastin nga 10 metershi te barazoj mirpo Shkodran Loshaj godet jasht porten

18′ Labinot Dakaj ndeshkohet me karton te verdhe

19′ Prap Peja shkakton faull dhe perseri Besa pran golit permes penalltise nga 10 metershi, mirpo edhe Orhan Ibishi godet jasht portes

PERFUNDON PJESA E PARE

23′ Shenon Peja perseri

26′ Fatlum Pishtani shenon per Besen dhe ngushton epersine ne 1-2

26′ Shenon Shkodran Loshaj per te barazuar gjithqka ne Karagaqi

30′ Edhe Fatlum Pishtani ndeshkohet me karton te verdhe

32′ Zeq Kuqi shenon dhe e vendos Besen ne epersi

33′ Goli i dyte nga Shkodran kryeson Besa me 2 gola epersi

35′ Peja aplikon lojen me 5 lojtare

36′ Peja shenon perseri dhe ngushtohet rezultati ne 4-3

37′ Peja shkakton faullin e 6-te te pjeses se dyte dhe Besa ka shancen ta ngris epersine permes 10 metershit

37′ Godet Shkodran Loshaj por pret portjeri i Pejes

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa044Win
FC Peja123Loss

Staff