FC Besa vs FC Peja

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Peja
5 - 3
Final Score
Melos Kelmendi - 1 (37')Jeton Rukovci - 1 (3')Ron Radoniqi - 2 (10', 33')Vahid Krasniqi - 1 (13')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Jeton Rukovci
3'
Ron Radoniqi
10'
Vahid Krasniqi
13'
Ron Radoniqi
33'
Jeton Rukovci
34'
8. Melos Kelmendi
37'
Ermir Kryeziu
38'
FT

Recap

3′ Shënon Jeton Rukovci

10′ Ron Radoniqi ngrit epërsinë në 2-0

13′ Vahid Krasniqi shënon nga distanca me një goditje shumë të fuqishme

13′ Peja shënon nga penalltia pas faullit të 6 nga lojtarët e Besës

17′ Ndëshkohet lojtari i Pejes për veprim josportiv

17′ Peja fiton një penallti tjeter nga faulli i 7 por portjeri i Besës e mbron për mrekulli portën e Besës

PERFUNDON PJESA E PARE NE TE MIRE TE BESES ME REZULTAT 3-1

25′ Shënon Peja

33′ Shënon Ron Radoniqi

34′ Ndëshkohet Jeton Rukovci

35′ Ndëshkohet lojtari i Pejes me karton të verdhë për shkak të protestimit

37′ Shënon Melos Kelmendi nga ekzekutimi i mrekullueshëm nga këndi

37′ Ndëshkohet lojtari i Pejes për josportivitet

38′ Ndëshkohet Ermir Kryeziu me karton të verdhë për prekje me dorë në zonen e portjerit dhe Peja fiton penallti me qrast shënon Peja

PERFUNDON NDESHJA ME FITORE TE BESES 5-3

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa325Win
FC Peja123Loss