FC Besa vs FC Prishtina

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Mabetex Prishtina
2 - 2
Final Score
Orhan Ibishi - 1 (27')Agon Rexha - 1 (6')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Agon Rexha
6'
Jeton Rukovci
25'
20. Orhan Ibishi
27'
FT

Recap

6′ Agon Rexha shënon golin e parë të takimit

PËRFUNDON PJESA E PARË

25′ Jeton Rukovci ndëshkohet me karton të verdhë

27′ Ngrit epërsinë në 2-0 Orhan Ibishi

36′ Prishtina ngushton epërsinë në 2-1

37′ Prishtina luan lojën me 5 lojtarë (joker)

37′ Prishtina shënon dhe barazon rezultatin në 2-2

39′ Besa luan lojën me 5 lojtarë (joker)

PËRFUNDON NDESHJA

Video

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa112Draw
FC Mabetex Prishtina022Draw