FC Besa vs FC Prizreni

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Prizreni
7 - 6
Final Score
Endrit Gjurkaj - 1 (35')Fatlum Pishtani - 1 (8')Orhan Ibishi - 1 (40')Shkodran Loshaj - 1 (16')Zeqë Kuqi - 1 (35')Behar Topalli - 1 (11')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
8. Fatlum Pishtani
8'
15. Behar Topalli
11'
9. Shkodran Loshaj
16'
20. Orhan Ibishi
21'
11. Endrit Gjurkaj
35'
7. Zeqë Kuqi
35'
20. Orhan Ibishi
40'
FT

Recap

3′ Prizreni shenon golin e pare ne ndeshje

8′ Fatlum Pishtani barazon rezultatin ne 1-1

11′ Behar Topalli shënon në debutimin e tij në fanellën e FC Besës

16′ Edhe kapiteni Shkodran Loshaj shënon për të thelluar epërsinë e FC Besës në 3 me 1

PERFUNDON PJESA E PARË

21′ Orhan Ibishi ndeshkohet me karton te verdhe

25′ Pas nje gabimi ne mbrojtje Prizreni shenon dhe ngushton epersine ne 3-2

28′ Prizreni shenon autogol dhe Besa ngrit epersine ne 4-2

31′ Prap shenon Prizreni dhe ngushtohet rezultati per here te trete ne ndeshje

34′ Shenon Prizreni dhe barazohet gjithqka ne Karagaq

35′ Endrit Gjurkaj vendos Besen ne avantazh

35′ Perseri barazohet rezultati

35′ Zeqë Kuqi shenon ne debutimin e tij dhe ngrit Besen ne avanazh perseri

40′ Orhan Ibishi vulos gjithqka ne Karagaq

40′ Prizreni shenon edhe njhere

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa347Win
FC Prizreni156Loss