FC Besa vs KF Juniku

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
KF Juniku
5 - 2
Final Score
Melos Kelmendi - 2 (23', 28')Bardh Kelmendi - 1 (35')Fatlum Pishtani - 1 (39')Endi Hoti - 1 (34')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
20. Orhan Ibishi
8'
8. Melos Kelmendi
23'
8. Melos Kelmendi
28'
8. Melos Kelmendi
32'
14. Endi Hoti
34'
Bardh Kelmendi
35'
8. Fatlum Pishtani
39'
FT

Recap

8′ Orhan Ibishi ndeshkohet me karton te verdhe

15′ Juniku shenon golin e pare te ndeshjes

PERFUNDON PJESA E PARE

23′ Melos Kelmendi shënon për të barazuar rezultatin

28′ Perseri shënon Melosi për t’i dhënë Besës avantazhin

30′ Fatlum Pishtani shenon autogol dhe perseri barazohet rezultati

32′ Melos Kelmendi ndeshkohet me karton te verdhe

34′ Endi Hoti shfaqet ne skenë për golin e 3-të për Besën

35′ Shenon Bardhi golin e radhes per Besen

39′ Fatlum Pishtani shenon ne minuten e parafundit

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa055Win
KF Juniku112Loss