FC Besa vs KF Juniku

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
KF Juniku
13 - 1
Final Score
Ron Radoniqi - 2 (32', 34')Melos Kelmendi - 3 (15', 30', 32')Shkodran Loshaj - 2 (8', 25')Mergim Dervishaj - 1 (13')Taulant Rusinovci - 2 (18', 35')Drilon Paqarizi - 3 (18', 39', 39')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
9. Shkodran Loshaj
8'
Mergim Dervishaj
13'
8. Melos Kelmendi
15'
Taulant Rusinovci
18'
Drilon Paqarizi
18'
9. Shkodran Loshaj
25'
8. Melos Kelmendi
30'
Ron Radoniqi
32'
8. Melos Kelmendi
32'
Ron Radoniqi
34'
Taulant Rusinovci
35'
Drilon Paqarizi
39'
Drilon Paqarizi
39'
FT

Recap

8′ Shkodran Loshaj shënon golin e parë për Besën

Shënojnë lojtarët e Junikut

13′ Shënon Mergim Dervishaj për të ngritur epërsinë e Besës

15′ Melos Kelmendi shënon dhe rezultati momental është 3-1 për Besën

18′ Drilon Paqarizi shënon për Besën

18′ Shënon Taulant Rusinovci

PERFUNDON PJESA E PARE

25′ Shkodran loshaj shënon golin e tij të dytë

30′ Poashtu edhe Melos Kelmendi shënon golin e tij të dytë

32′ Edhe Ron Radoniqi hyn në listen e golashënuesve

32′ Melos Kelmendi e kompleton hat-trickun e tij

34′ Ron Radoniqi shënon golin e tij të dytë në këtë ndeshje

35′ Edhe Taulant Rusinovci shënon golin e tij të dytë në këtë ndeshje

39′ Shënon Drilon Paqarizi

39′ Paqarizi e kompleton het-trickun e tij

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa5813Win
KF Juniku101Loss