FC Besa vs KF Malisheva

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
KF Malisheva
8 - 2
Final Score
Erik Mehmeti - 1 (33')Alban Gashi - 2 (25', 28')Melos Kelmendi - 1 (12')Shkodran Loshaj - 1 (10')Ron Radoniqi - 2 (1', 23')Agon Rexha - 1 (19')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Ron Radoniqi
1'
9. Shkodran Loshaj
10'
8. Melos Kelmendi
12'
Agon Rexha
19'
Ron Radoniqi
23'
4. Alban Gashi
25'
14. Endi Hoti
27'
4. Alban Gashi
28'
2. Erik Mehmeti
33'
FT

Recap

1′ Ron Radoniqi shënon golin e parë të ndeshjes

9′ Malisheva shënon për të barazuar rezultatin në 1-1

10′ Shkodran Loshaj shënon një minut më vonë për të ngritur epërsinë e Besës

12′ Melos Kelmendi shënon një gol të mrekullueshme për Besën

19′ Agon Rexha në sekondat e fundit të pjesës së parë

23′ Ron Radoniqi vjen me një gol fenomenale në pjesën e dytë

25′ Me një parabolë të mrekullueshme Alban Gashi shënon golin e 6-të për Besën

27′ Endi Hoti ndëshkohet me karton të verdhë

28′ Lojtari i Malisheves ndeshkohet me karton te verdhe pas nderhyrjes se ashper ndaj Fatlum Pishtanit

28′ Alban Gashi shënon golin e dytë përsonal në ndeshje dhe të 7-tin për FC Besën

33′ Edhe Erik Mehmeti hyn në listen e golashënuesve për FC Besën

35′ Edhe njehere ndeshkohet lojtari i Malisheves me karton te verdhe

36′ Malisheva shenon golin e dytë

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa448Win
KF Malisheva112Loss