FC Besa vs KF Perlepnica

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
KF Perlepnica
4 - 0
Final Score
Taulant Rusinovci - 1 (24')Besfort Musaj - 1 (6')Mergim Dervishaj - 1 (30')Elton Maxharraj - 1 (20')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Besfort Musaj
6'
Elton Maxharraj
20'
Taulant Rusinovci
24'
Mergim Dervishaj
30'
Ermir Kryeziu
32'
FT

Recap

Besa kalon në epërsi me golin nga Besfort Musaj në minutën e 6′

Elton Maxharraj shënon 7 sekonda para përfundimit të pjesës së parë

PERFUNDON PJESA E PARE

Taulant Rusinovci e ngrit epërsinë e Besës në 3-0 në minutën e 24

Mërgim Dervishaj shënon për Besën në minutën e 30′ dhe rezultati momental është 4-0

Ermir Kryeziu ndëshkohet me karton të verdhë në minutën e 32′

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st HalfGoalsOutcome
FC Besa44Win
KF Perlepnica00Loss