FC Besa vs Prishtina

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Besa
FC Prishtina 01
1 - 2
Final Score
Behar Topalli - 1 (20')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
15. Behar Topalli
20'
20. Orhan Ibishi
28'
7. Zeqë Kuqi
32'
5. Valdrin Qestaj
33'
FT

Recap

11′ Shenon Prishtina 01 golin e pare ne ndeshje

20′ Prishtina shkakton faullin e 6-te te pjeses se pare dhe tani Behar Topalli pran 10 metershit

20′ Behar Topalli godet dhe shenon, barazohet rezultati ne 1-1

PERFUNDON PJESA E PARE

28′ Orhan Ibishi ndeshkohet me karton te verdhe

32′ Zeq Kuqi ndeshkohet me karton te verdhe

33′ Valdrin Qestaj ndeshkohet me karton te verdhe

36′ Prishtina shenon golin e radhes

38′ Besa inkuadron lojtarin e 5-te (loja me xhoker)

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Besa101Loss
Prishtina112Win