FC Feniks vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018
(fcbesa)
FC Feniks
FC Besa
5 - 2
Final Score
Jeton Rukovci - 1 (40')Taulant Rusinovci - 1 (25')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
8. Melos Kelmendi
9'
Taulant Rusinovci
25'
Taulant Rusinovci
25'
Jeton Rukovci
40'
FT

Recap

4′ Shënon Feniksi golin e parë të ndeshjes

9′ Ndëshkohet Melos Kelmendi me karton të verdhë

16′ Shënon Feniksi dhe ngrit epërsinë në 2-0

PERFUNDON PJESA E PARE ME REZULTAT 2-0 NE TE MIRE TE FENIKSIT

25′ Ngushton epërsinë Taulant Rusinovci dhe të njejtën kohë ndëshkohet me karton të verdhë

27′ Shënon Feniksi

29′ Lojtari i Feniksit ndëshkohet me karton të verdhë për josportivitet dhe është i dyti për të me qrast e merr karton të kuq

34′ Shënon prap Feniksi

34′ Besa aplikon lojen me 5 lojtarë

40′ Shënon Feniksi

40′ Shënon Jeton Rukovci 1 sekond pa përfunduar ndeshja

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Feniks235Win
FC Besa022Loss