FC Liburn vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Shani Nushi - Gjakovë

(fcbesa)
FC Liburn
FC Besa
8 - 3
Final Score
Jeton Rukovci - 1 (20')Orhan Ibishi - 1 (30')Agon Rexha - 1 (16')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Agon Rexha
16'
Jeton Rukovci
20'
1. Labinot Dakaj
23'
20. Orhan Ibishi
30'
1. Labinot Dakaj
31'
1. Labinot Dakaj
31'
20. Orhan Ibishi
36'
FT

Recap

7′ Shënon Liburni

16′ Ngirt epërsinë Liburni

16′ Agon Rexha ngushton epërsinë në 2-1

18′ Shënon Liburni

20′ Jeton Rukovci shënon për Besën dhe me këtë rezultat ekipet shkojnë në pushim të pjesës së parë

PËRFUNDON PJESA E PARË

23′ Labinot Dakaj ndëshkohet me karton të verdhë për prekje me dorë jasht zonës së portierit

24′ Ndëshkohet lojtari i Liburnit për ndërhyrje të ashpër ndaj lojtarit tonë Brazilian Francisco Felix

29′ Shënon Liburni

29′ Përseri shënon Liburni

29′ Besa aplikon lojen me 5 lojtarë

30′ Shënon Orhan Ibishi

31′ Labinot Dakaj ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet nga loja

32′ Shënon Liburni ku dihet Besa është me një lojtar më pak për shkak të kartonit të kuq ndaj Labinotit

33′ Shënon Liburni në portën e zbrazur të Besës

36′ Edhe Orhan Ibishi ndëshkohet me karton të verdhë

38′ Shënon Liburni

PËRFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Liburn358Win
FC Besa213Loss