FC Mitrovica vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Palestra "Minatori" - Mitrovicë

(fcbesa)
FC Mitrovica
FC Besa
2 - 12
Final Score
Endrit Gjurkaj - 2 (36', 38')Alban Gashi - 1 (27')Orhan Ibishi - 2 (21', 23')Melos Kelmendi - 2 (14', 16')Agon Rexha - 2 (22', 25')Bardh Kelmendi - 1 (29')Fatlum Pishtani - 1 (30')Endi Hoti - 1 (35')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
8. Melos Kelmendi
14'
8. Melos Kelmendi
16'
20. Orhan Ibishi
21'
Agon Rexha
22'
20. Orhan Ibishi
23'
Agon Rexha
25'
4. Alban Gashi
27'
Bardh Kelmendi
29'
8. Fatlum Pishtani
30'
14. Endi Hoti
35'
11. Endrit Gjurkaj
36'
11. Endrit Gjurkaj
38'
FT

Recap

14′ Melos Kelmendi hap serinë e golave për Besën

16′ Melos Kelmendi shenon golin e dytë për Besën

PERFUNDON PJESA E PARE

21′ Orhan Ibishi shënon në fillim të pjesës së dytë

22′ Mitrovica prek topin ne zonen e portjerit dhe Agon Rexha e konverton penalltine ne gol

23′ Orhan Ibishi nga një kundërsulm shënon për Besën golin e 5-të

25′ Perseri shënon Agon Rexha

27′ Edhe Alban Gashi hyn ne listen e golashenuesve

28′ Mitrovica shenon golin e pare ne ndeshje

29′ Shenon Bardh Kelmendi

30′ Fatlum Pishtani shenon per golin e 9-te per Besen

33′ Atdhe Dauti ndeshkohet me karton te verdhe

35′ Endi Hoti shenon per golin e 10-te te Beses

36′ Endrit Gjurkaj per te 11 here

38′ Endrit Gjurkaj perseri

39′ Autogol nga Besa

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Mitrovica022Loss
FC Besa21012Win

Staff