FC Mitrovica vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Palestra "Minatori" - Mitrovicë

(fcbesa)
FC Mitrovica
FC Besa
3 - 7
Final Score
Francisco Leandro Silva Felix - 1 (8')Taulant Ismaili - 1 (35')Jeton Rukovci - 1 (33')Dragan Petrovic - 2 (24', 31')Ferid Agushi - 1 (12')Agon Rexha - 1 (35')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
13. Francisco Leandro Silva Felix
8'
Ferid Agushi
12'
Dragan Petrovic
24'
Dragan Petrovic
31'
Jeton Rukovci
33'
Taulant Ismaili
35'
Agon Rexha
35'
Jeton Rukovci
37'
FT

Recap

8′ Francisco Felix shënon golin e tij të parë në fanellën e FC Besës

12′ Shënon Ferid Agushi për FC Besën

12′ Shënon Mitrovica, autogol Dragan Petrovic

PERFUNDON PJESA E PARË

24′ Dragan Petrovic shënon për Besën

31′ Shënon prap Dragan Petrovic

32′ Shënojnë lojtarët e Mitrovicës

33′ Jeton Rukovci shënon për Besën

35′ Agon Rexha shënon mjeshtërisht në portën e Mitrovicës

35′ Edhe Taulant Ismaili hyn në listën e golashënuesve për Besën

37′ Jeton Rukovci ndëshkohet me karton të verdhë

37′ Besa shkakton faullin e gjashtë dhe me këtë rast Mitrovica ekzekuton penalltinë dhe shënon

Video

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Mitrovica123Loss
FC Besa257Win