FC Peja vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Karagaq Peje

(fcbesa)
FC Peja
FC Besa
3 - 5
Final Score
Agon Rexha - 2 (8', 17')Shkodran Loshaj - 1 (29')Ron Radoniqi - 1 (37')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Agon Rexha
8'
Agon Rexha
17'
8. Melos Kelmendi
29'
9. Shkodran Loshaj
29'
Ron Radoniqi
37'
FT

Recap

8′ Agon Rexha hap serine e golave per FC Besen

17′ FC Peja shkakton faullin e 6-te dhe tani FC Besa perfiton penallti

17′ Agon Rexha me mjeshtri shenon nga penalltia

19′ FC Besa shkakton penalltine e 6-te dhe tani eshte shanca per FC Pejen qe ta ngushtoj rezultatin

19′ FC Peja deshton nga penalltia dhe rezultati mbetet i njejt

20′ FC Peja shkakton faullin e 7-te dhe prap FC Besa perfiton penalltine e dyte te pjeses se pare

20′ Autogol nga FC Peja

20′ FC Besa shkakton faullin e 7-te por perseri gardiani i portes tone Labinot Dakaj pret goditjen e FC Pejes

PERFUNDON PJESA E PARË

29′ Asistim i mrekullueshem nga Endi Hoti ku gjen Shkodran Loshaj ne shtyllen e dyte per te ngritur epersine ne 0 – 4

29′ Melos Kelmendi ndeshkohet me karton te verdhe

32′ FC Besa shkakton faullin e 6-te te pjeses se dyte, dhe FC Peja deshton perseri nga 10 metershi

33′ FC Peja shenon golin e pare te ndeshjes

34′ FC Peja shenon edhe golin e dyte te ndeshjes

34′ Vjen edhe golin e 3-te i FC Pejes

37′ Ron Radoniqi ngrit epersine ne 3-5

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Peja033Loss
FC Besa335Win