FC Prishtina vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Pallati i Rinis dhe Sporteve Prishtine

(fcbesa)
FC Mabetex Prishtina
FC Besa
9 - 2
Final Score
Endrit Gjurkaj - 1 (39')Alban Gashi - 1 (20')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
8. Melos Kelmendi
5'
4. Alban Gashi
7'
4. Alban Gashi
20'
20. Orhan Ibishi
31'
20. Orhan Ibishi
31'
20. Orhan Ibishi
31'
11. Endrit Gjurkaj
39'
FT

Recap

4′ Prishtina shenon

5′ Melos Kelmendi ndeshkohet me karton te verdhe

7′ Edhe Alban Gashi ndeshkohet me karton te verdhe

9′ Prishtina shenon edhe golin e dyte te ndeshjes

12′ Vjen edhe goli i trete per Prishtinen

14′ Pas faullit te 6-te te shkaktuar nga ekipi yne Prishtina perfiton penallti dhe e ekzekuton ate me sukses

14′ Besa luan me xhoker (lojtari i 5-te)

18′ Prishtina shton epersine ne 5-0

18′ Edhe nje gol nga Prishtina

20′ Alban Gashi shenon golin e pare per FC Besen

PERFUNDON PJESA E PARE

26′ Shenon Prishtina golin e 7-te te ndeshjes

31′ Orhan Ibishi ndeshkohet me kartonin e dyte te verdhe dhe pastaj me te kuq

38′ Prishtina shenon edhe nje here

38′ Perseri shenon Prishtina

39′ Endrit Gjurkaj shenon golin e dyte per Besen

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Mabetex Prishtina639Win
FC Besa112Loss