FC Prishtina vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Pallati i Rinis dhe Sporteve Prishtine

(fcbesa)
FC Mabetex Prishtina
FC Besa
4 - 6
Final Score
Taulant Rusinovci - 2 (21', 25')Shkodran Loshaj - 1 (7')Mergim Dervishaj - 1 (11')Drilon Paqarizi - 2 (19', 31')
Game Statistics
2 Yellow cards 2
1 Red cards 0
7 Corner Kick 10
11 Saves 6
11 Shots on Goal 20
21 Shots 34
0
Pass Accuracy
52.4
Shot Accuracy
OFF
10
F
8
SH
21
0
Pass Accuracy
58.8
Shot Accuracy
OFF
14
F
8
SH
34
Game Timeline
KO
9. Shkodran Loshaj
7'
Mergim Dervishaj
11'
Drilon Paqarizi
19'
Taulant Rusinovci
21'
Taulant Rusinovci
25'
Drilon Paqarizi
31'
Ron Radoniqi
33'
Vahid Krasniqi
38'
FT

Recap

5′ Shënon Prishtina nga goditja e lirë

7′ Barazon Shkodran Loshaj rezultatin në 1-1

11′ Shënon Mergim Dervishaj për të ngritur epërsinë e Besës

17′ Barazon Prishtina në 2-2

19′ Drilon Paqarizi shënon një minutë para përfundimit të pjesës së parë

19′ Lojtari i Prishtinës ndëshkohet me karton të kuq dhe tani luajn 2 minuta me një lojtar ma pak Prishtinasit

PERFUNDON PJESA E PARE DHE REZULTATI ESHTE 2-3 NE TE MIRE TE BESES

21′ Shënon Taulant Rusinovci se sekondat e para të pjesës së dytë të ndeshjes

25′ Taulant Rusinovci shënon përseri dhe tani kryesojmë me 3 gola në epërsi

30′ Shenojnë lojtarët e Prishtines

31′ Shënon Drilon Paqarizi

33′ Ndëshkohet Ron Radoniqi me karton të verdhë

38′ Ndëshkohet Vahid Krasniqi me karton të verdhë pas protestimit ndaj referit

39′ Prishtina aplikon lojen me 5 lojtarë

39′ Shënojnë ekipi i Prishtinës 2 sekonda pa përfunduar ndeshja

PERFUNDON NDESHJA NDERMJET PRISHTINES DHE BESES ME REZULTAT 4-6 NE TE MIRE TE BESES

Video