FC Prizreni vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2018/2019

Sezai Surroi - Prizren

(fcbesa)
FC Prizreni
FC Besa
2 - 4
Final Score
Shkodran Loshaj - 1 (36')Bardh Kelmendi - 2 (29', 35')Ron Radoniqi - 1 (25')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Bardh Kelmendi
17'
Ron Radoniqi
25'
Bardh Kelmendi
29'
Bardh Kelmendi
35'
9. Shkodran Loshaj
36'
FT

Recap

14′ Prizreni shenon golin e pare ne ndeshje

17′ Bardh Kelmendi ndeshkohet me karton te verdhe dhe Prizreni fiton penallti nga 6 metershi te cilen e humbin Prizrenasit

17′ Nga nje kundersulm Prizreni shenon edhe golin e dyte

PERFUNDON PJESA E PARE

25′ Ron Radoniqi ngushton rezultatin ne 2-1

29′ Bardh Kelmendiiiiii barazon gjithqka

35′ Bardh Kelmendiiiiii permbys rezultatin

36′ Loshaj shenon per golin e 4 per Besen

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
FC Prizreni202Loss
FC Besa044Win