KF Juniku vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020
(fcbesa)
KF Juniku
FC Besa
2 - 9
Final Score
Valdrin Qestaj - 1 (33')Zeqë Kuqi - 2 (38', 40')Shkodran Loshaj - 1 (4')Artidon Kelmendi - 2 (18', 36')Orhan Ibishi - 3 (5', 11', 25')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
9. Shkodran Loshaj
4'
20. Orhan Ibishi
5'
2. Fatmir Balaj
8'
20. Orhan Ibishi
11'
10. Artidon Kelmendi
18'
20. Orhan Ibishi
25'
5. Valdrin Qestaj
33'
10. Artidon Kelmendi
36'
7. Zeqë Kuqi
38'
7. Zeqë Kuqi
40'
FT

Recap

4′ Shkodran Loshaj me mjeshtri shenon nga goditja e lire

5′ Orhan Ibishi me nje goditje te fuqishme vendos Besen ne avantazh prej 2 golave

8′ Fatmir Balaj ndeshkohet me karton te verdhe

11′ Orhan Ibishi edhe me nje goditje tjeter te fuqishme shenon per Besen

18′ Edhe Artidon Kelmendi hyn ne listen e golashenuesve per Besen

PERFUNDON PJESA E PARE

25′ Lojtari i Junikut ndeshkohet dy here me karton te verdhe pastaj me te kuq dhe perjashtohet nga loja, Juniku me 3 lojtar ne fushe

26′ Besa perfiton nga rasti qe Juniku eshte me nje lojtar me pak dhe Orhan Ibishi shenon hat-trickun e tij ne kete ndeshje

33′ Valdrin Qestaj shenon golin e radhes per Besen

35′ Juniku shenon golin e pare ne ndeshje

36′ Goli i dyte nga Artidon Kelmendi dhe i 7-ti per FC Besen

38′ Shenojn per here te dyte Junikasit

38′ Portjeri i Junikut shkakton faull brenda zones dhe akordohet penallti per FC Besen

38′ Zeq Kuqi godet dhe shenon

39′ Pas faullit te 6-te Behar Topalli gjuan nga 10 metershi por godet shtyllen, rezultati mbetet i njejte

40′ Zeq Kuqi ne minuten e fundit thellon rezultatin e Beses ndaj Junikut

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
KF Juniku022Loss
FC Besa459Win

Staff