KF Malisheva vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2019/2020
(fcbesa)
KF Malisheva
FC Besa
5 - 6
Final Score
Valdrin Qestaj - 1 (9')Zeqë Kuqi - 3 (6', 19', 40')Fatlum Pishtani - 1 (32')Orhan Ibishi - 1 (7')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
7. Zeqë Kuqi
6'
20. Orhan Ibishi
7'
5. Valdrin Qestaj
9'
7. Zeqë Kuqi
19'
8. Fatlum Pishtani
32'
7. Zeqë Kuqi
40'
FT

Recap

4′ Malisheva shenon golin e pare ne ndeshje

6′ Zeqe Kuqi shenon golin e pare per Besen

7′ Orhan Ibishi vendos Besen ne avantazh

9′ Valdrin Qestaj shenon golin e 3-te per Besen

17′ Malisheva shenon golin e dyte

18′ Malisheva shkakton faullin e 6-te dhe Orhan Ibishi godet nga 10 metershi por goditjen e tij e pret portjeri i Malisheves

19‘ Zeqe Kuqi shenon golin e dyte personal dhe te 4 per Besen

PERFUNDON PJESA E PARE

24′ Shenon Malisheva

25′ Shenon Malisheva dhe barazohet rezultati

32′ Fatlum Pishtani shenon dhe ngrit Besen ne epersi

38′ Malisheva barazon rezultatin

39′ Besa inkuadron lojtarin 5 dhe luan lojen me xhoker

40′ Zeq Kuqi shenon hat-trick

PERFUNDON NDESHJA

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
KF Malisheva235Loss
FC Besa426Win

Staff