KF Perlepnica vs FC Besa

Results

Super Liga e Kosovës 2017/2018

Palestra e Sporteve "Bashkim Selishta - Petriti"-Gjilan

(fcbesa)
KF Perlepnica
FC Besa
2 - 8
Final Score
Ron Radoniqi - 1 (37')Jeton Rukovci - 1 (22')Dragan Petrovic - 1 (3')Atdhe Dauti - 1Orhan Ibishi - 2 (26', 26')Agon Rexha - 2 (4', 24')
Game Statistics
0 Yellow cards 0
0 Red cards 0
0 Corner Kick 0
0 Saves 0
0 Shots on Goal 0
0 Shots 0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
0
Pass Accuracy
0
Shot Accuracy
OFF
0
F
0
SH
0
Game Timeline
KO
Dragan Petrovic
3'
Agon Rexha
4'
Jeton Rukovci
22'
Agon Rexha
24'
20. Orhan Ibishi
26'
20. Orhan Ibishi
26'
Ron Radoniqi
37'
FT

Recap

3′ Dragan Petrovic shënon për Besën

4′ Agon Rexha ngrit epërsinë e Besës në 0-2

Lojtarët e Besës shkaktojnë faullin e 6-të me ç’rast Përlepnicës i jepet rasti të shënojnë përmes penalltisë dhe atë e bëjnë.

20′ Përlepnica ngushton epërsinë përmes penalltisë pas faullit të 6-të nga Besa

PËRFUNDON PJESA E PARË

22′ Shënon Jeton Rukovci në fillim të pjesës së dytë

24′ Agon Rexha shënon golin e tij të dytë në këtë ndeshje

26′ Orhan Ibishi hyn në listën e golashënuesve

26′ Prap Orhan Ibishi, ky është goli i tij i dytë në ndeshje

30′ Shënon Përlepnica

37′ Ron Radoniqi hyn në listën e golashënuesve

38′ Përlepnica shkakton faullin e 6-të të pjesës së dytë dhe Atdhe Dauti e ekzekuton por nuk shënon.

39′ Atdhe Dauti është lojtari tjetër nga Besa që hyn në listën e golashënuesve

PËRFUNDON NDESHJA

Video

Results

Club1st Half2nd HalfGoalsOutcome
KF Perlepnica112Loss
FC Besa268Win

Staff