Jeton Rukovci

Jeton Rukovci

Height
185 cm
Weight
72 kg
Age
31
Birthday
July 18, 1988
Competitions
Super Liga e Kosovës
Seasons
2014/2015, 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018
Nationality
kos Kosovo
Position
Player
T.Goals
12
T.Assists
5
T.Games
16
0.75avg
Goals per game
0.31avg
Assists per game
Shot Accuracy
100%
Pass Accuracy
0%
Performance
0%
Penalty Kick Accuracy
0%
Win ratio
63%

Rezultatet e ndeshjeve te fundit

Date Club Results G

Lajmet lidhur me lojtarin

See All News
Lajme

Besa e pafat në ndeshjën kundër Pejës

Derbi i qytetit ndërmjet FC Pejës dhe FC Besës ka përfunduar në të mirë të vendasve ku arritën fitore të ngushtë me rezultat 5-4. Pamje...
Lajme

Besa triumfon me lehtësi ndaj Përlepnicës

Është zhvilluar xhiro e XI në supërligën e Kosovës në futsal ndërmjet KF Përlepnicës dhe FC Besës ku mysafirët triumfuan bindshëm në këtë ndeshje....
Lajme

Besa e fillon sezonin pranveror me fitore

Është zhvilluar ndeshja e parë në sezonin pranveror ndërmjet FC Drenicës dhe FC Besës, ku musafirët arrijnë fitore me rezultat të ngushtë 3-4. Në këtë...
Goals In career 12
Assists In career 5
Shots In career 1
Shots on Target In career 1
P.Kick Attempts In career 0
P.Kick Goals In career 0
Dribbles In career 0
Fouls In career 1
Offsides In career 0
Games Played In career 16
Yellow Cards In career 4
Red Cards In career 0

Përditësimet e lojtarit

  • Jeton Rukovci lëndohet ndaj ndeshjës kundër KF Përlepnicës.
    May 1, 2016
  • Jeton Rukovci shpallet lojtari më i mirë i vitit 2015.
    Jan 9, 2015