Taulant Rusinovci

Taulant Rusinovci

Height
175 cm
Weight
75 kg
Age
25
Birthday
August 5, 1994
Competitions
Super Liga e Kosovës
Seasons
2017/2018
Nationality
kos Kosovo
Position
Player
T.Goals
7
T.Assists
0
T.Games
11
0.57avg
Goals per game
0.00avg
Assists per game
Shot Accuracy
50%
Pass Accuracy
0%
Performance
0%
Penalty Kick Accuracy
0%
Win ratio
64%

REZULTATET E NDESHJEVE TE FUNDIT

Date Club Results G

LAJMET LIDHUR ME LOJTARIN

See All News
Lajme

Rikthehet Taulant Rusinovci

“Po rikthehem aty ku fillova hapat e parë të futsallit dhe arsyeja e fuqishme që më bindi të kthehem tek klubi i zemres është...
Lajme

Besa deklason Prishtinen në kryeqytet

Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë në Pallatin e rinisë në Prishtinë, Besa e mund Prishtinën me rezultat 4-6 duke treguar lojë të mrekullueshme dhe...
Goals In career 7
Assists In career 0
Shots In career 4
Shots on Target In career 2
P.Kick Attempts In career 0
P.Kick Goals In career 0
Dribbles In career 0
Fouls In career 4
Offsides In career 2
Games Played In career 11
Yellow Cards In career 1
Red Cards In career 0

PËRDITËSIMET E LOJTARIT

  • Taulant Rusinovci nënshkruan kontrat dy vjeqare me klubin FC Besa.
    Feb 04, 2017